Koristni podatki

Naslov in kontakt

vhod v karmeličanski samostan Sorapomlad pred karmeličanskim samostanom v SoriKarmel sv. Jožefa in Brezmadežnega srca Marijinega
Sora 20
SI - 1215 Medvode

tel. (hišni): 030-609 411; 070-790 712

e-mail (hišni): karmel.sora@rkc.si
e-mail (priorat): karmel.priorat@rkc.si

Urnik maš, obiskov, praznovanj

jesen pred karmeličanskim samostanom v Soridetajl s karmelskega vrta v SoriMaše:

- lahko se udeležite svete maše vsak dan ob 7.15, ob nedeljah pa ob 7.10

- ker pa občasno prihaja do sprememb v urniku sv. maš, je priporočljivo prej uro preveriti po telefonu

- udeležite se lahko tudi skupne molitve večernic, vsak dan ob 18. uri

Obiski:

- so mogoči vsak dan: dopoldne od 9.00 - 11.00, popoldne od 15.00 - 17.00, zvečer pa od 18.30 -19.00 (pozimi) in do 19.30 (poleti)

- v adventu in postu obiskov ne sprejemamo, prav tako ne na vsako prvo nedeljo v mesecu, ko imamo duhovno obnovo

sončni žarki nad karmelskim vrtom v SoriPraznovanja:

- lahko se nam pridružite pri sv. mašah ob praznovanju:

* velikonočne vigilije

* Karmelske matere Božje (16. julij)

* sv. Terezije Deteta Jezusa (1. oktober)

* božične polnočnice

Dogodke leta 2012 si lahko ogledate tukaj.
Dogodke leta 2013 si lahko ogledate tukaj.

Dogodke leta 2014 si lahko ogledate tukaj.

Dogodke leta 2015 si lahko ogledate tukaj.

leto 2016

Od oktobra 2015, ko se je s slovesno mašo v župnijski cerkvi v Sori končalo jubilejno leto ob 500-letnici rojstva sv. Terezije Ávilske in ko nas je spremljalo močno spodbujanje besed papeža Frančiška ob letu posvečenega življenja, je kotiček "koristni podatki" na naši spletni strani zajela tišina. To je dober znak. V to tišino, ki pomeni umik v bivanje z Gospodom, v tisto edino, kar zares šteje v življenju in je temelj vsemu delovanju, ste bili zajeti vsi, ki sicer "pokukate" na te strani in pričakujete novic. Naj vas v prihodnje zajame občutek hvaležnosti - ko boste spet naleteli na dolg molk -, saj ste takrat še bolj živo prisotni v naši molitvi.

Zaključku jubilejnega leta so sledili prazniki našega odrešenja: adventna priprava in božič, ki je "odprl" vrata novemu koledarskemu letu, pa postna priprava na veliko noč in jutro vstajenja, pa vnebohod Gospodov in prihod Svetega Duha, binkošti ... v tem potekanju cerkvenega leta, ki obnavlja poglabljanje v zgodovino našega odrešenja, so se v skupnosti odvijale lepe stvari: najprej v avgustu 2015 večne zaobljube, nato v aprilu 2016 prve zaobljube, pa prejem redovne obleke ... in tako smo že globoko v letu 2016, ko se vam bomo poskušale spet bolj sproti oglašati ;-)) in vas obveščati vsaj o najpomembnejših dogodkih. Če ne bo tako, se spomnite, da je naše prvo poslanstvo molitev - za vse vas.

JULIJ 2016:

Karmelska mati Božja,2016

AVGUST 2016:

vabilo, sv. Terezija Deteta Jezusa

leto 2017

JULIJ 2017:

- vedno manj smo prisotne pri objavljanju naših sprotnih dogajanj: naj bo to vsem, nam samim in vam, ki ste kakorkoli povezani z nami, povabilo, da v polnosti živimo sedanji trenutek, ga z zavedanjem Božje prisotnosti ukoreninimo v Gospoda in tako dopustimo, da ga on pripne v večnost, kjer so shranjeni vsi trenutki našega življenja in kjer jih bomo ponovno našli, svetleče, odrešene ... ko poskušamo tako živeti svoje življenje, doživimo globoko notranjo svobodo ... posledica tega pa je morda zunanja molčečnost ;-))
- dopustimo si, da naše skupaj preživete trenutke zaznamuje osebno srečanje v naši kapeli ali govorilnici in ne dogodki, opisani na spletni strani, pa naj bodo še tako lepo "ovekovečeni" in okrašeni s fotografijami
- na táko osebno srečanje v kapeli vas vabimo na praznik Karmelske matere Božje v nedeljo, 16. julija 2017, ob 17h: kakor je razvidno iz spodnejga obvestila, bo slovesno mašo vodil g. Roman Starc, letos bo tudi možnost za spoved in, kakor običajno, za prejem škapulirja

karmelska 2017

OKTOBER 2017:
- s praznikom povišanja sv. križa, 14. septembra, smo vstopile v obdobje cerkvenega leta (do velike noči), ki nas v redovnem življenju kliče k bolj zavzetemu in poglobljenemu zavedanju Božje zgodbe odrešenja za človeštvo, za kar je potrebo pripraviti zemljo srca, da bo lahko dala sad ob svojem času; kako pripraviti zemljo srca pa je vprašanje, na katerega iščemo vse življenje odgovor in si pomagamo z vsemi tistimi odgovori, ki so jih že dali pred nami tisti, ki so hodili za Gospodom
- pomoč in spodbuda pri hoji po tej poti je tudi praznik sv. Terezije Deteta Jeszua, ob katerem se bomo letos 1. oktobra spominjali 120-letnice njenega prehoda v večnost pred obličje vstalega Gospoda - pridružite se nam!

vabilo na sv. mašo ob prazniku sv. Terezije Deteta Jezusa

***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***

Izdane knjige

sv. Terezija Ávilska:

Lastni življenjepisPot popolnostiUstanavljanje samostanovNotranji grad

sv. Janez od Križa

Vzpon na goro Karmel Temna noč  (pošla)Temna noč (nova zbirka)Duhovna pesemŽivi plamen ljubezni

bl. Elizabeta presvete Trojice:

Grem k Luči (iz njenih spisov)

o bl. Mirjam križanega Jezusa:

A Brunot: Luč s Tabora, Mirjam - mala Arabka (izdala založba SALVE)

sv. Edith Stein - Terezija Benedikta od Križa: